$32.50

Unit price
per

Old Fashioned Rolled Oats Pail (9kg)

$32.50

Unit price
per

$36.75

Unit price
per

Hard White Spring Wheat Pail (12kg)

$36.75

Unit price
per

$44.00

Unit price
per

Red Whole Lentils Pail (12kg)

$44.00

Unit price
per

$54.00

Unit price
per

Great Northern Beans Pail (11kg)

$54.00

Unit price
per

$54.00

Unit price
per

Cranberry (Romano) Beans Pail (11kg)

$54.00

Unit price
per

$54.00

Unit price
per

Chickpeas (Garbanzo) Beans Pail (12kg)

$54.00

Unit price
per

$50.75

Unit price
per

Black Turtle Beans Pail (12kg)

$50.75

Unit price
per

Bosch Universal Plus with Ultimate Bundle
Limited Quantity
New

$990.00

Unit price
per

NutriMill Cake Paddles w/ Metal Drive
New

$45.00

Unit price
per

NutriMill Cake Paddles w/ Metal Drive

$45.00

Unit price
per

Bosch Universal Plus Mixer - Open Box
Open Box
New

from $435.00

Unit price
per

Bosch Universal Plus Mixer - Open Box

from $435.00

Unit price
per

NutriMill Classic Grain Mill - Open Box
NutriMill Classic Grain Mill
Open Box

$265.00

Unit price
per

NutriMill Classic Grain Mill - Open Box

$265.00

Unit price
per

$11.50

Unit price
per

Ceramic Coasters

$11.50

Unit price
per

$3.75

Unit price
per

Seed Sprouting Wide Mouth Lid

$3.75

Unit price
per

$14.75

Unit price
per

Storehouse Foods Seed Sprouting Kit

$14.75

Unit price
per

$32.75

Unit price
per

NutriMill Cookie Paddles

$32.75

Unit price
per

$9.25

Unit price
per

Pomona's Universal Pectin

$9.25

Unit price
per

$79.00

Unit price
per

New World Sourdough: Artisan Techniques for Creative Homemade Fermented Breads
Sale

Regular price $37.99 $22.00

Unit price
per

The Modern Pioneer Cookbook: Nourishing Recipes From a Traditional Foods Kitchen
Sale

Regular price $42.00 $24.00

Unit price
per

Preserving With Pomona's Pectin (Updated Edition)
Sale

Regular price $32.99 $19.00

Unit price
per

Preserving With Pomona's Pectin (Updated Edition)

Regular price $32.99 $19.00

Unit price
per

Living Bread: Tradition and Innovation in Artisan Bread Making
Sale

Regular price $54.00 $25.00

Unit price
per

Living Bread: Tradition and Innovation in Artisan Bread Making

Regular price $54.00 $25.00

Unit price
per

$12.75

Unit price
per

NutriMill Dough Enhancer

$12.75

Unit price
per

$110.00

Unit price
per

NutriMill Large Slicer / Shredder

$110.00

Unit price
per

$42.75

Unit price
per

100pk Canning Rings - GEM Mouth

$42.75

Unit price
per

$36.75

Unit price
per

100pk Canning Rings - Regular Mouth

$36.75

Unit price
per

$38.75

Unit price
per

100pk Canning Rings - Wide Mouth

$38.75

Unit price
per

from $158.00

Unit price
per

Pressure Canner by ForJars

from $158.00

Unit price
per

$138.75

Unit price
per

$23.75

Unit price
per

Vacuum Sealer Kit by ForJars

$23.75

Unit price
per

$45.00

Unit price
per

$4.50

Unit price
per

Very Vanilla Ice Cream Mix by Junket

$4.50

Unit price
per

$4.65

Unit price
per

12pk Canning Lids - Regular Mouth

$4.65

Unit price
per

$4.75

Unit price
per

12pk Canning Lids - Wide Mouth

$4.75

Unit price
per

$14.50

Unit price
per

NutriMill Dough Hook Extender

$14.50

Unit price
per

$11.50

Unit price
per

$11.75

Unit price
per

12pk Canning Lids & Bands - Wide Mouth

$11.75

Unit price
per

$26.75

Unit price
per

50pk Canning Lids - GEM Mouth

$26.75

Unit price
per

$18.50

Unit price
per

50pk Canning Lids - Regular Mouth

$18.50

Unit price
per

$18.75

Unit price
per

50pk Canning Lids - Wide Mouth

$18.75

Unit price
per

$34.75

Unit price
per

100pk Canning Lids - Regular Mouth

$34.75

Unit price
per

$36.75

Unit price
per

100pk Canning Lids - Wide Mouth

$36.75

Unit price
per

$40.00

Unit price
per

NutriMill Bowl Scraper

$40.00

Unit price
per

$39.00

Unit price
per

NutriMill Cake Paddles

$39.00

Unit price
per

$109.00

Unit price
per

NutriMill Ice Cream Maker Attachment

$109.00

Unit price
per

$45.00

Unit price
per

NutriMill Waffle Cone Maker

$45.00

Unit price
per

$48.00

Unit price
per

$105.00

Unit price
per

from $650.00

Unit price
per

Bosch Universal Plus Mixer

from $650.00

Unit price
per

$375.00

Unit price
per

NutriMill Artiste Mixer

$375.00

Unit price
per

from $18.75

Unit price
per

Pickle Pipe Fermentation Airlocks by Masontops

from $18.75

Unit price
per

$26.75

Unit price
per

Cold Brew Coffee Kit - Black

$26.75

Unit price
per

$26.75

Unit price
per

Cold Brew Coffee Kit - Teal

$26.75

Unit price
per

$10.50

Unit price
per

Tough Band Screw Bands - Wide Mouth

$10.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

$14.50

Unit price
per

$12.50

Unit price
per

$14.50

Unit price
per

Tough Tops White Lids - Wide Mouth

$14.50

Unit price
per

$12.50

Unit price
per

Tough Tops White Lids - Regular Mouth

$12.50

Unit price
per

$5.75

Unit price
per

Multi-top Flip Cap - Red / Wide Mouth

$5.75

Unit price
per

$5.25

Unit price
per

$5.75

Unit price
per

$5.25

Unit price
per

$5.75

Unit price
per

$5.25

Unit price
per

$5.75

Unit price
per

$5.25

Unit price
per

$5.75

Unit price
per

$5.25

Unit price
per

$13.50

Unit price
per

$12.50

Unit price
per

$13.50

Unit price
per

$12.50

Unit price
per

$14.50

Unit price
per

Kefir Cap Brewing Lid by Masontops

$14.50

Unit price
per