Baking & Cooking

Old Fashioned Rolled Oats

from $4.50

Unit price
per

from $4.50

Unit price
per

Organic Shelled Pumpkin Seeds

$11.75

Unit price
per

$11.75

Unit price
per

Quick Rolled Oats

from $4.50

Unit price
per

from $4.50

Unit price
per

Sunflower Seeds

$4.95

Unit price
per

$4.95

Unit price
per

Vegetable Soup Flakes

from $6.75

Unit price
per

from $6.75

Unit price
per

Dark Chocolate Chips 1kg (2.2lbs)

$13.25

Unit price
per

$13.25

Unit price
per

White Chocolate Chips 1kg (2.2lbs)

$15.75

Unit price
per

$15.75

Unit price
per

Mini Dark Chocolate Chips 1kg (2.2lbs)

$12.75

Unit price
per

$12.75

Unit price
per

Halved Walnuts

from $5.00

Unit price
per

from $5.00

Unit price
per

Raw Cashews

$10.75

Unit price
per

$10.75

Unit price
per

$5.75

Unit price
per

Organic Hemp Hearts

from $13.75

Unit price
per

from $13.75

Unit price
per

6-Bean Dry Soup Mix

from $7.50

Unit price
per

from $7.50

Unit price
per

Brown Flax Seeds

from $6.75

Unit price
per

from $6.75

Unit price
per

Black Chia Seeds

$14.25

Unit price
per

$14.25

Unit price
per

Organic Sweetened Dried Cranberries

$16.25

Unit price
per

$16.25

Unit price
per

Popcorn Kernels

$5.25

Unit price
per

$5.25

Unit price
per

Organic Cane Sugar

from $9.75

Unit price
per

from $9.75

Unit price
per

Organic Sultana Raisins

$9.25

Unit price
per

$9.25

Unit price
per

Baking Soda

$3.25

Unit price
per

$3.25

Unit price
per

Shelled Pecan Halves

$16.25

Unit price
per

$16.25

Unit price
per

Nonpareil Whole Almonds - 500g

$9.25

Unit price
per

$9.25

Unit price
per

Natural Sliced Almonds - 500g

$10.25

Unit price
per

$10.25

Unit price
per

Organic Ceylon Cinnamon

from $6.75

Unit price
per

from $6.75

Unit price
per

Bay Leaves
Sale

Bay Leaves - Conventional

Regular price $3.75 $2.60

Unit price
per

Regular price $3.75 $2.60

Unit price
per

Unsweetened Ribbon Coconut Chips

$4.00

Unit price
per

$4.00

Unit price
per

Natural Hazelnuts

$10.75

Unit price
per

$10.75

Unit price
per

Coarse Himalayan Salt / 400g

$5.75

Unit price
per

$5.75

Unit price
per

Fine Himalayan Salt / 400g

$5.75

Unit price
per

$5.75

Unit price
per

Al's Turkey Dinner Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Babas Borscht Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Bacon Cheese Burger Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Big Al's Jambalaya Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Bow Valley Beef Barley Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Butter Chicken Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Cabbage Roll Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Creamy Mushroom Barley Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Dill Pickle Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Fall Harvest Chicken Noodle Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

French Canadian Pea Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Hang Over Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Italian Wedding Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Mad Trapper Chili Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Mexican Taco Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Mulligatawny Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Minestrone Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Potato Corn Chowder Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Rockin Moroccan Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Savannah's Tomato Mac Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Thai Coconut Prawn Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Wicked Chicken Thai Noodle (Hot) Soup

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Organic Quick Oat Flakes

from $7.25

Unit price
per

from $7.25

Unit price
per

Jasmine Rice
Sold out

Jasmine Rice

from $5.25

Unit price
per

from $5.25

Unit price
per

Organic Extra Virgin Olive Oil

$20.75

Unit price
per

$20.75

Unit price
per

Golden Quinoa Flakes

from $6.25

Unit price
per

from $6.25

Unit price
per

Cinnamon Flavoured Honey 500g

$8.00

Unit price
per

$8.00

Unit price
per

Cinnamon Flavoured Honey 1kg

$15.50

Unit price
per

$15.50

Unit price
per

Maple Flavoured Creamed Honey 500g

$8.00

Unit price
per

$8.00

Unit price
per

Maple Flavoured Creamed Honey 1kg

$15.50

Unit price
per

$15.50

Unit price
per

Vanilla Bean Infused Honey 500g

$9.50

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

$16.50

Unit price
per

$5.25

Unit price
per

Milk Chocolate Wafers 1kg (2.2lbs)

$12.75

Unit price
per

$12.75

Unit price
per

White Chocolate Wafers 1kg (2.2lbs)

$14.25

Unit price
per

$14.25

Unit price
per

Organic Dill

from $5.75

Unit price
per

from $5.75

Unit price
per

Golden Flax Seeds

from $7.75

Unit price
per

from $7.75

Unit price
per

$9.50

Unit price
per

Organic Thyme

from $5.75

Unit price
per

from $5.75

Unit price
per

Organic Buckwheat Flour by Nunweiler’s
Sold out

$6.75

Unit price
per

100% Pure Organic Maple Syrup

$39.50

Unit price
per

$39.50

Unit price
per

Organic Italian Seasoning

from $6.25

Unit price
per

from $6.25

Unit price
per

$8.25

Unit price
per

Organic Turmeric

from $6.25

Unit price
per

from $6.25

Unit price
per

Organic Oregano

from $5.75

Unit price
per

from $5.75

Unit price
per

Organic Garlic, Granulated

from $7.00

Unit price
per

from $7.00

Unit price
per

Organic Cumin, Ground

from $6.25

Unit price
per

from $6.25

Unit price
per

Organic Chili Powder

from $7.25

Unit price
per

from $7.25

Unit price
per

Cooking Sauces by Mini Kitchen

$9.25

Unit price
per

$9.25

Unit price
per

Organic Ginger, Ground

from $6.50

Unit price
per

from $6.50

Unit price
per

Organic Cloves, Ground

from $8.25

Unit price
per

from $8.25

Unit price
per