Grains & Cereals

Hard Red Spring Wheat Berries

from $4.25

Unit price
per

from $4.25

Unit price
per

Hard White Spring Wheat Berries

from $4.75

Unit price
per

from $4.75

Unit price
per

Old Fashioned Rolled Oats

from $4.50

Unit price
per

from $4.50

Unit price
per

Mango Ginger Granola

$9.00

Unit price
per

$9.00

Unit price
per

Maple Walnut Granola

$9.00

Unit price
per

$9.00

Unit price
per

Honey Sunrise Granola

$9.00

Unit price
per

$9.00

Unit price
per

Crunchy Hemp Granola

$9.00

Unit price
per

$9.00

Unit price
per

Coconut Crunch Granola

$9.00

Unit price
per

$9.00

Unit price
per

Organic Kamut® Berries - Ancient

from $7.25

Unit price
per

from $7.25

Unit price
per

Organic Einkorn Berries - Ancient

from $11.75

Unit price
per

from $11.75

Unit price
per

Organic Rye Berries

from $5.25

Unit price
per

from $5.25

Unit price
per

Organic Spelt Berries - Ancient

from $8.25

Unit price
per

from $8.25

Unit price
per

Pearl Barley

from $5.50

Unit price
per

from $5.50

Unit price
per

Soft White Wheat Berries

from $4.25

Unit price
per

from $4.25

Unit price
per

Quick Rolled Oats

from $4.50

Unit price
per

from $4.50

Unit price
per

Organic Red Fife Berries

from $5.75

Unit price
per

from $5.75

Unit price
per

Black Turtle Beans Pail (12kg)

$50.75

Unit price
per

$50.75

Unit price
per

Chickpeas (Garbanzo) Beans Pail (12kg)

$54.00

Unit price
per

$54.00

Unit price
per

Cranberry (Romano) Beans Pail (11kg)

$54.00

Unit price
per

$54.00

Unit price
per

Great Northern Beans Pail (11kg)

$54.00

Unit price
per

$54.00

Unit price
per

Green Whole Lentils Pail (12kg)

$56.00

Unit price
per

$56.00

Unit price
per

Hard Red Spring Wheat Pail (12kg)

$34.00

Unit price
per

$34.00

Unit price
per

Hard White Spring Wheat Pail (12kg)

$36.75

Unit price
per

$36.75

Unit price
per

Old Fashioned Rolled Oats Pail (9kg)

$64.50

Unit price
per

$64.50

Unit price
per

Red Whole Lentils Pail (12kg)

$44.00

Unit price
per

$44.00

Unit price
per

Variety Mix Pail (11.5kg)

$44.75

Unit price
per

$44.75

Unit price
per

Organic Tricolor Quinoa
Sold out

Tricolor Quinoa

from $7.75

Unit price
per

from $7.75

Unit price
per

Whole Oat Groats

from $4.50

Unit price
per

from $4.50

Unit price
per

White Quinoa

from $6.75

Unit price
per

from $6.75

Unit price
per

Buckwheat Seeds

from $9.75

Unit price
per

from $9.75

Unit price
per

Durum Wheat Berries

from $4.25

Unit price
per

from $4.25

Unit price
per

Organic Quick Oat Flakes

from $7.25

Unit price
per

from $7.25

Unit price
per

Assiniboine River Hot Cereal

$6.25

Unit price
per

$6.25

Unit price
per

Golden Quinoa Flakes

from $6.25

Unit price
per

from $6.25

Unit price
per

Organic Sprouted Hard Red Spring Wheat

from $7.50

Unit price
per

from $7.50

Unit price
per

Wheatlets - Creamy Hot Cereal

from $4.75

Unit price
per

from $4.75

Unit price
per

Organic Sprouted Buckwheat
Sold out

Organic Sprouted Buckwheat

from $9.75

Unit price
per

from $9.75

Unit price
per

Organic Sunny Boy Hot Cereal

$6.25

Unit price
per

$6.25

Unit price
per

Organic Sprouted Spelt

from $7.75

Unit price
per

from $7.75

Unit price
per

Sprouted Hulless Barley

from $6.50

Unit price
per

from $6.50

Unit price
per

Steel Cut Oats

from $4.50

Unit price
per

from $4.50

Unit price
per

Organic Buckwheat Flour by Nunweiler’s
Sold out

$6.75

Unit price
per

Muesli (Swiss Breakfast) Cereal

from $4.25

Unit price
per

from $4.25

Unit price
per

Sprouted Hulless Rye

from $6.50

Unit price
per

from $6.50

Unit price
per

Wheat Bran

$2.75

Unit price
per

$2.75

Unit price
per

Sprouted Hulless Oats

from $7.75

Unit price
per

from $7.75

Unit price
per