Beans, Lentils, & Rice

Chickpea (Garbanzo) Beans

from $5.95

Unit price
per

from $5.95

Unit price
per

Great Northern Beans

from $5.95

Unit price
per

from $5.95

Unit price
per

Black Turtle Beans

from $5.75

Unit price
per

from $5.75

Unit price
per

Cranberry (Romano) Beans

from $5.95

Unit price
per

from $5.95

Unit price
per

Organic Wild Rice

from $28.50

Unit price
per

from $28.50

Unit price
per

Green Lentils

from $5.95

Unit price
per

from $5.95

Unit price
per

Split Red Lentils

from $5.95

Unit price
per

from $5.95

Unit price
per

Black Beluga Lentils

from $8.25

Unit price
per

from $8.25

Unit price
per

Black Turtle Beans Pail (12kg)

$50.75

Unit price
per

$50.75

Unit price
per

Chickpeas (Garbanzo) Beans Pail (12kg)

$54.00

Unit price
per

$54.00

Unit price
per

Cranberry (Romano) Beans Pail (11kg)

$54.00

Unit price
per

$54.00

Unit price
per

Great Northern Beans Pail (11kg)

$54.00

Unit price
per

$54.00

Unit price
per

Green Whole Lentils Pail (12kg)

$56.00

Unit price
per

$56.00

Unit price
per

Hard Red Spring Wheat Pail (12kg)

$34.00

Unit price
per

$34.00

Unit price
per

Hard White Spring Wheat Pail (12kg)

$36.75

Unit price
per

$36.75

Unit price
per

Old Fashioned Rolled Oats Pail (9kg)

$64.50

Unit price
per

$64.50

Unit price
per

Red Whole Lentils Pail (12kg)

$44.00

Unit price
per

$44.00

Unit price
per

Variety Mix Pail (11.5kg)

$44.75

Unit price
per

$44.75

Unit price
per

Faba Beans

from $5.95

Unit price
per

from $5.95

Unit price
per

Organic Tricolor Quinoa
Sold out

Tricolor Quinoa

from $7.75

Unit price
per

from $7.75

Unit price
per

6-Bean Dry Soup Mix

from $7.50

Unit price
per

from $7.50

Unit price
per

White Quinoa

from $6.75

Unit price
per

from $6.75

Unit price
per

Dark Red Kidney Beans

from $8.25

Unit price
per

from $8.25

Unit price
per

Whole Red Lentils

from $5.25

Unit price
per

from $5.25

Unit price
per

Large Lima Beans

from $11.50

Unit price
per

from $11.50

Unit price
per

Jasmine Rice
Sold out

Jasmine Rice

from $5.25

Unit price
per

from $5.25

Unit price
per

Golden Quinoa Flakes

from $6.25

Unit price
per

from $6.25

Unit price
per

Soy Beans

from $7.00

Unit price
per

from $7.00

Unit price
per

$8.75

Unit price
per